image/svg+xml
image/svg+xml

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans Programı, Öğretmenlik Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) Tarafından 3 Yıl Süreyle Akredite Edildi

Üniversitemizin 2019-2023 Stratejik Planı çerçevesinde “Sürdürülebilir Gelişme ve Kalite” odaklı yürüttüğü çalışma neticesinde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans Programı kalite süreçlerini başarıyla tamamlayarak akredite edildi. Daha önce akredite edilen Türkçe Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği Lisans Programlarının ardından Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans Programının da Öğretmenlik Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akredite edilmesiyle birlikte Fakültemizdeki akredite edilen program sayısı 5’e yükseldi.

“Bir Programımızın Daha Kalite Standartlarına Uygunluğu Tescillendi”

EPDAD tarafından yapılan titiz değerlendirmeler sonucunda akredite edilen program sayısının 5’e yükseldiğinin altını çizen Dekanımız Prof. Dr. Çetin SEMERCİ, “EPDAD tarafından programlarla ilgili öğretimin planlanması, uygulanması ve değerlendirilmesi, öğretim elemanları, öğrenciler, fakülte-okul iş birliği, tesisler, kütüphane ve donanım, yönetim ile kalite güvencesi olmak üzere yedi alanda 40 standart ve 164 göstergeye bağlı ortaya konulan kanıtların titiz değerlendirmelerini içeren süreçler başarıyla tamamlandı. Böylece Türkçe Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ile İlköğretim Matematik Öğretmenliği lisans programlarımızın ardından Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı da 3 yıl süreyle akredite edildi. Aynı zamanda Türkçe Öğretmenliği Lisans Programının akreditasyon süreci yapılan ara değerlendirmelerden sonra 3 yıl daha uzatıldı. Bir dış değerlendirme sürecinden daha başarıyla geçen fakültemizi aday öğrencilerimizin gönül rahatlığıyla tercih edebileceğini mutlulukla ifade edebilirim.” dedi.

“Tüm Bileşenlerimizle Büyük Gayret Gösteriyoruz”

Elde edilen başarıların tesadüf olmadığını, yoğun bir gayretin sonucunda elde edildiğinin de altını çizen Prof. Dr. Çetin SEMERCİ, “Daima ileriyi hedefleyerek çıktığımız kalite yolculuğunda tüm bileşenlerimizle birlikte geleceğe yürüyoruz. Bu düşüncelerle geleceğimize değer katmak için hep daha iyisini hedefleyerek devam ettiğimiz kalite yolculuğunda bizlere destek veren başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan UZUN olmak üzere, kalite süreçlerinden sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sedat YAZICI’ya, Kalite Koordinatörümüz Doç. Dr. Fatma ÜNAL’a,  Basın Yayın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı çalışanları olmak üzere bizlere yol arkadaşlığı yapan tüm değerli öğretim elemanlarımıza, idari insan kaynağımıza ve kıymetli öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca EPDAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cemil ÖZTÜRK nezdinde tüm EPDAD ekibine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


  • Doç. Dr. Gülsün Şahan'dan "Çocuğum Haklıyım Haklarımı Biliyorum" Etkinliği

  • Bartın Üniversitesi (BARÜ) 2022 Mezuniyet Töreni

  • SCImago 2022 "Eğitim" Konu Alanı Sıralamasında Üniversitemiz Türkiye'de 13, Dünyada ise 520. Sırada Yer Aldı

  • Bir Başka Kampüs

  • Sosyal Beceri Eğitimi

  • Masallarda Yaşamak

  • Temiz Gelecek Seninle Gelecek

  • Pati Harekatı Bartın

  • Güneşli Günler Göreceğiz Çocuklar

  • Ölçme Değerlendirme Haftası Kapsamında Hizmet İçi Eğitim Kursu Açılış Programı Gerçekleştirildi